BEJT DOSPĚLÁ ASI ZNAMENÁ USTÁT NESOUHLAS. A ZŮSTAT SVOJE.

Objevila jsem v Austrálii (ne)obyčejnej parfém. První přivonění a něco se zachvělo. Pohladil mě a řekl „zař“

Když jsem šla pro větší balení, nebylo.

„Máme jenom malý, tuhle vůni totiž polovina lidí nemusí a polovina miluje.“ povídali.

Zasmála jsem se a odpověděla „Ta je jako já.“

O pár měsíců pozděj mě úsměv přešel. Docvaklo mi totiž, že ustát tohle „aha“ bude něco.

Když jsme žili daleko od všeho a všech, hledala jsem po krůčcích sama sebe. Návrat domů sebou ale přinesl výzvu mnohem těžší. Totiž svý já si uhájit. Nenechat se manipulovat, nepotlačit se. Zvládnout slzy, konflikty, výčitky i věty „jsi sobec“.

Nechci jíst maso. Nechci za příjmením ová a nemám pocit, že skončím bezdětná, když do toho nepraštím zítra. Nedokážu ani v těžký situaci naplnit 100% okolních očekávání, protože si nejprv musím vyřešit očekávání svoje. Nebudu nosit podpatky ani si hned brát hypotéku, protože „svoje je svoje“. Nedokážu se smát na lidi, v jejichž přítomnosti se bojím každýho přeřeku a při jejichž návštěvě nervózně klepu nohou. Udělám si „i v mým věku“ tetování a čas na sebe, kterej potřebuju. Budu dál kompostovat zbytky jídla, který MNĚ chutná, a dělat ty malý, pro někoho zbytečný kroky, co pomáhají v mých očích planetě. Toužím každej den usínat vedle svýho kluka, protože mi to přináší hlubokej klid, ať to třeba někdo vnímá jako závislost.

Chci a nechci. Možná máte podobný a možná z těch mých máte osypky. Kouzlo autentičnosti.

Přetvářka a faleš spouští vykřičníky. Výstražnej alarm řve a kousky nás to rve… Co teprva, když je nanášíme u zrcadla na sebe každý ráno? Obličej bez vrásek se směje, ale každá buňka uvnitř se bolestí vrásní.
▫️
Občas od sebe ujedu, nechám se zatlačit do kouta, přijmu roli oběti a pokrčím rameny. Aby byl klid. Jenže před spaním pak nenajdu klidu já.
▫️
A tak si vždycky při zmáčknutí rozprašovače píšu do hlavy, že nemusím vonět všem…
▫️
Stačí, že já v tu chvíli kvetu. Že bejt dospělá asi znamená ustát nesouhlas.
A dát sama sobě upřímnej souhlas ❤

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *